Calendar cultural

EXPOZIŢII

24.10.2014 - 30.11.2014
Galeria de Artă Contemporană a Muzeului Național Brukenthal
Expozitia: SOFT TOURISM: pasiunea pentru peisajul pitoresc in fotografia timpurie din Transilvania
14.10.2014 - 31.10.2014
Teatrul GONG (foaier)
Expozitia "GHILIMELE"
05.10.2014 - 02.11.2014
Primaria Sibiu, Sala Expo
Salonul International de Arta Fotografica, editia a XVI-a
27.09.2014 - 31.10.2014
Palatul Brukenthal, Cabinetul de Cartografie
Expozitia: OM-ul Vanator
03.09.2014 - 31.10.2014
Palatul Brukenthal, Cabinetul de Stampe
Expoziţia: Ovidiu Simionescu: gravură, desen și sculptură
06.08.2014 - 31.10.2014
Muzeul de Vânătoare “August von Spiess”
Expozitia: Istoria scrisa in OS
06.08.2014 - 31.10.2014
Muzeul de Vânătoare “August von Spiess”
Expozitia Filatelica August von Spiess (1864 – 1953), 150 de ani de la nastere
16.05.2014 - 31.10.2014
Muzeul de Istorie Naturala
Expozitia: Drumul Colectiilor Muzeului de Istorie Naturala


Read More Evenimentele din această săptămână

Read MoreProgram Teatrul Radu Stanca

Read MoreProgram Teatrul GONG

Read MoreStagiunea de concerte

Read MoreExpozitii la Muzeul Brukenthal

Read MoreExpozitii la Muzeul ASTRA

Căutare evenimente

Cauta dupa keyword
Cauta in titlu
Cauta in continut

Alege un interval:

Evenimentele pe luni

Evenimentele din luna Octombrie 2014 (118 evenimente fără expoziţii)

link Vezi evenimentele din luna Septembrie Vezi evenimentele din luna Noiembrie link

print format

Miercuri, 01.10.2014 (8 evenimente)

Ora: 10:00 | Sibiu Senior: puterea mintii si a trupului
diverse locatii
Ora: 11:00 | Sibiul in cifre - Cultura in cifre
Piata Unirii
Ora: 12:00 | Trasee turistice: Gusterita
Cetatea Bisericească Guşteriţa
Ora: 18:00 | Toamna studenteasca
diverse locatii
Ora: 18:30 | Proiectie video “Caucaz 2014”
Biblioteca ASTRA
Ora: 19:00 | Spectacolul “CĂPŞUNILE ŞI ORFANII”
Teatrul GONG
Ora: 19:00 | Serile Sibiului: Vecinatatile Sibiului
Cafe Wien
Ora: 19:00 | MARAT/SADE de Peter Weiss
Teatrul Radu Stanca

Joi, 02.10.2014 (5 evenimente)

Ora: 11:00 | Sibiul in cifre - Cultura in cifre
Piata Unirii
Ora: 12:00 | Trasee turistice: Gusterita
Cetatea Bisericească Guşteriţa
Ora: 18:00 | Toamna studenteasca
diverse locatii
Ora: 19:00 | AMADEUS de Peter Schaffer
Teatrul Radu Stanca
Ora: 19:00 | Recital cameral: Ansamblul Trikolon
Sala Thalia

Vineri, 03.10.2014 (5 evenimente)

Ora: 10:00 | Festivalul Mustului
Piata Obor
Ora: 11:00 | Sibiul in cifre - Cultura in cifre
Piata Unirii
Ora: 12:00 | Trasee turistice: Gusterita
Cetatea Bisericească Guşteriţa
Ora: 19:00 | LECŢIA de Eugène IONESCO
Teatrul Radu Stanca
Ora: 19:00 | Festivalul International de Muzica Creativa Improvizata JAZZ & MORE, editia a X-a
diverse locatii

Sambata, 04.10.2014 (6 evenimente)

Ora: 10:00 | Festivalul Mustului
Piata Obor
Ora: 11:00 | Sibiul in cifre - Cultura in cifre
Piata Unirii
Ora: 12:00 | Trasee turistice: Gusterita
Cetatea Bisericească Guşteriţa
Ora: 19:00 | DE CE HECUBA?! de Matei Visniec
Teatrul Radu Stanca
Ora: 19:00 | Festivalul International de Muzica Creativa Improvizata JAZZ & MORE, editia a X-a
diverse locatii
Ora: 22:30 | ROKOLECTIV NIGHT
Hala Balanta

Duminica, 05.10.2014 (6 evenimente)

Ora: 10:00 | Festivalul Mustului
Piata Obor
Ora: 11:00 | VRAJITORUL DIN OZ
Teatrul GONG
Ora: 11:00 | Sibiul in cifre - Cultura in cifre
Piata Unirii
Ora: 12:00 | Trasee turistice: Gusterita
Cetatea Bisericească Guşteriţa
Ora: 19:00 | Festivalul International de Muzica Creativa Improvizata JAZZ & MORE, editia a X-a
diverse locatii
Ora: 19:00 | OIDIP
Teatrul Radu Stanca

Luni, 06.10.2014 (2 evenimente)

Ora: 11:00 | Sibiul in cifre - Cultura in cifre
Piata Unirii
Ora: 14:00 | Astra Film Festival 2014
divesre spatii

Marti, 07.10.2014 (2 evenimente)

Ora: 11:00 | Sibiul in cifre - Cultura in cifre
Piata Unirii
Ora: 14:00 | Astra Film Festival 2014
divesre spatii

Miercuri, 08.10.2014 (3 evenimente)

Ora: 11:00 | Sibiul in cifre - Cultura in cifre
Piata Unirii
Ora: 14:00 | Astra Film Festival 2014
divesre spatii
Ora: 19:00 | “Spectacol fara titlu” – (spectatorii vor decide titlul)
Bridge theatre str. General Praporgescu nr. 5

Joi, 09.10.2014 (4 evenimente)

Ora: 11:00 | Sibiul in cifre - Cultura in cifre
Piata Unirii
Ora: 12:00 | Sibiu Rally Challenge
diverse locatii
Ora: 14:00 | Astra Film Festival 2014
divesre spatii
Ora: 19:00 | MOZART STEPS
Teatrul RADU STANCA

Vineri, 10.10.2014 (5 evenimente)

Ora: 10:00 | Festivalul Handmade: Creative Buzz
Libraria Habitus
Ora: 11:00 | Sibiul in cifre - Cultura in cifre
Piata Unirii
Ora: 12:00 | Sibiu Rally Challenge
diverse locatii
Ora: 14:00 | Astra Film Festival 2014
divesre spatii
Ora: 19:00 | O NOAPTE FURTUNOASA de I. L. Caragiale
Teatrul Radu Stanca

Sambata, 11.10.2014 (7 evenimente)

Ora: 10:00 | Festivalul Handmade: Creative Buzz
Libraria Habitus
Ora: 11:00 | Sibiul in cifre - Cultura in cifre
Piata Unirii
Ora: 12:00 | Sibiu Rally Challenge
diverse locatii
Ora: 14:00 | Astra Film Festival 2014
divesre spatii
Ora: 18:00 | O RAZA DE SOARE dupa Al. T. Popescu
Teatrul GONG
Ora: 19:00 | ABSOLVENTUL
Teatrul RADU STANCA
Ora: 19:30 | Concert Cover Up
Centrul de Tineret din Sibiu

Duminica, 12.10.2014 (7 evenimente)

Ora: 10:00 | Festivalul Handmade: Creative Buzz
Libraria Habitus
Ora: 11:00 | Greierele aproape faimos
Teatrul GONG
Ora: 11:00 | Sibiul in cifre - Cultura in cifre
Piata Unirii
Ora: 12:00 | Sibiu Rally Challenge
diverse locatii
Ora: 14:00 | Astra Film Festival 2014
divesre spatii
Ora: 19:00 | Spectacolul “O zi de vara”
Bridge theatre str. General Praporgescu nr. 5
Ora: 19:00 | OSTATIC LA MATUSICA de Morris Panych
Teatrul Radu Stanca

Luni, 13.10.2014 (0 evenimente)

  • Nu sunt evenimente

Marti, 14.10.2014 (4 evenimente)

Ora: 19:00 | Concert cameral
Sala Mica Thalia
Ora: 19:00 | Spectacolul “Pasari furioase” (Angry birds)
Bridge theatre str. General Praporgescu nr. 5
Ora: 19:00 | Sibiul de altadata cu Valer Deleanu
Kleines Cafe
Ora: 19:00 | CHAOS / HAOS de Mika Myllyaho
Teatrul Radu Stanca

Miercuri, 15.10.2014 (2 evenimente)

Ora: 19:00 | Spectacolul “Crina&Co show” - spectacol de ventrilocie
Bridge theatre str. General Praporgescu nr. 5
Ora: 20:00 | Proiectie de filme: CINE M-A vazut la Habitus
Libraria Habitus

Joi, 16.10.2014 (5 evenimente)

Ora: 14:00 | Lansare de carte: Se intorc mortii acasa
Biblioteca ASTRA
Ora: 19:00 | Spectacolul DER KAISER VON ATLANTIS ODER DER TOD DANKT AB
Teatrul GONG
Ora: 19:00 | Concert Muzica suprimata
Teatrul GONG
Ora: 19:00 | DESCHIDEREA STAGIUNII – CONCERT SIMFONIC ANIVERSAR
Sala Thalia
Ora: 20:00 | OMUL CEL BUN DIN SÎCIUAN dupa B. Brecht
Studioul CAVAS din cadrul Facultății de Litere și Arte Sibiu

Vineri, 17.10.2014 (1 evenimente)

Ora: 19:00 | DAMEN - VALS de D.R Popescu
Sala Studio, Casa de Cultura a Sindicatelor

Sambata, 18.10.2014 (4 evenimente)

Ora: 11:00 | FRUMOASA SI BESTIA dupa Giovanni Francesco Straparola
Teatrul GONG
Ora: 11:00 | Ateliere hand-made: 2 ceasuri vesele
Libraria Habitus
Ora: 18:30 | Teatrul Become: Haz de necaz
Centrul de Tineret
Ora: 19:00 | DE HĂLĂDUIALĂ
Sala Studio, Casa de Cultura a Sindicatelor

Duminica, 19.10.2014 (4 evenimente)

Ora: 11:00 | Spectacolul Da Yang si Printesa Da Yin
Teatrul GONG
Ora: 11:00 | Spectacolul “Povesti romanesti” - spectacol interactiv
CENTRUL DE TINERET SIBIU, STR N Teclu nr 41
Ora: 19:00 | RECITAL CAMERAL IN CADRUL TURNEULUI „VA PLACE TANGO?”
Sala Thalia
Ora: 19:00 | SCRISORI DE DRAGOSTE CĂTRE O PRINȚESĂ CHINEZĂ
Sala Studio, Casa de Cultura a Sindicatelor

Marti, 21.10.2014 (4 evenimente)

Ora: 19:00 | Spectacolul “Fata babei si fata mosului”
Bridge theatre str. General Praporgescu nr. 5
Ora: 19:00 | Concert Muzica suprimata
Teatrul GONG
Ora: 19:00 | MUZICA SUPRIMATA – CONCERTE TRANSILVANE
Sala Thalia
Ora: 19:00 | Concursul si Gala Formatiilor Studentesti de Jazz, editia a XXXXIV-a
Teatrul GONG

Miercuri, 22.10.2014 (5 evenimente)

Ora: 19:00 | Recital poezie Florin Cosulet si Constantin Podu
Bridge theatre str. General Praporgescu nr. 5
Ora: 19:00 | CONCERT SIMFONIC
Sala Thalia
Ora: 19:00 | Concursul si Gala Formatiilor Studentesti de Jazz, editia a XXXXIV-a
Teatrul GONG
Ora: 20:00 | Proiectia de filme: CINE M-A vazut la Habitus
Libraria Habitus
Ora: 20:00 | CUTIA DE CARTON de Clément Michel
Studioul CAVAS din cadrul Facultății de Litere și Arte Sibiu

Joi, 23.10.2014 (2 evenimente)

Ora: 19:00 | Spectacolul “Amor in farmacie”
Casa de Cultura a Sindicatelor
Ora: 19:00 | Sibiu Jazz Festival
Sala Thalia

Vineri, 24.10.2014 (2 evenimente)

Ora: 19:00 | Sibiu Jazz Festival
Sala Thalia
Ora: 19:00 | OSCAR SI BUNI ROZ de Eric Emmanuel Schmitt
Sala Studio din spatele Casei de Cultură a Sindicatelor

Sambata, 25.10.2014 (4 evenimente)

Ora: 19:00 | Spectacolul POEZIE, DRAMA & MUZICA – UN SECOL DE LA IZBUCNIREA PRIMULUI RAZBOI MONDIAL
Teatrul GONG
Ora: 19:00 | TATTOO de Igor Bauersima şi Réjane Desvignes
Teatrul Radu Stanca
Ora: 19:00 | Sibiu Jazz Festival
Sala Thalia
Ora: 19:00 | Concert Muzica suprimata
Teatrul GONG

Duminica, 26.10.2014 (5 evenimente)

Ora: 11:00 | HÄNSEL ŞI GRETEL după Fraţii Grimm
Teatrul GONG
Ora: 19:00 | RECITAL DE PIAN
Teatrul GONG
Ora: 19:00 | Sibiu Jazz Festival
Sala Thalia
Ora: 19:00 | Concert Muzica suprimata
Teatrul GONG
Ora: 19:00 | ABSOLVENTUL
Teatrul RADU STANCA

Luni, 27.10.2014 (1 evenimente)

Ora: 19:00 | Concert de deschidere a Bisericii Evanghelice C.A.
Biserica Evanghelica

Marti, 28.10.2014 (3 evenimente)

Ora: 19:00 | Spectacolul “Gagaga si altii ca el”
Bridge theatre str. General Praporgescu nr. 5
Ora: 19:00 | Concert Muzica suprimata
Teatrul GONG
Ora: 19:00 | MUZICA SUPRIMATA – CONCERTE TRANSILVANE
Sala Thalia

Miercuri, 29.10.2014 (5 evenimente)

Ora: 19:00 | Spectacolul de balet “Giselle”
Casa de Cultură a Sindicatelor.
Ora: 19:00 | Spectacol fara titlu- (spectatorii vor decide titlul)
Bridge theatre str. General Praporgescu nr. 5
Ora: 19:00 | SERILE SIBIULUI - VRAJITOARE, DECAPITARI, PEDEPSE in SIBIUL MEDIEVAL si BAROC
Cafe Wien
Ora: 20:00 | Proiectia de filme: CINE M-A vazut la Habitus
Libraria Habitus
Ora: 20:00 | ZBANG - A MUSICAL ABBA FANTASY
Studioul CAVAS din cadrul Facultății de Litere și Arte Sibiu

Joi, 30.10.2014 (3 evenimente)

Ora: 19:00 | CONCERT SIMFONIC
Sala Thalia
Ora: 19:30 | Spectacolul “13”
Centrul pentru Tineret
Ora: 20:00 | CULORILE MUZICII după ABRIBUS de Laurent van Wetter
Studioul CAVAS din cadrul Facultății de Litere și Arte Sibiu

Vineri, 31.10.2014 (3 evenimente)

Ora: 18:00 | Masterclasses, editia a X-a. Concertul final al participantilor
Biblioteca Astra, Sala Festiva
Ora: 19:00 | DAMEN - VALS de D.R Popescu
Sala Studio, Casa de Cultura a Sindicatelor
Ora: 19:30 | Spectacolul “13”
Centrul pentru Tineret
Home|Evenimente|Institutii de cultura|Muzee|Istoria culturala|Personalitati|Biserici istorice
© 2011 Primaria Municipiului Sibiu | Design by MB Solutions SRL, All Rights Reserved.