Calendar cultural

EXPOZIŢII

22.03.2017 - 11.06.2017
Sala Multimedia, Casa Albastră
Expoziţia: Secvențe din Transilvania secolului al XVIII-lea
03.03.2017 - 30.04.2017
Muzeul de Artă Contemporană
Expoziția: The Gift
25.02.2017 - 04.06.2017
Palatul Brukenthal, Cabinetul de Stampe
Expoziţia: Zooming Franz Neuhauser
25.02.2017 - 30.07.2017
Palatul Brukenthal, etj. II
Expoziţia: Eroi, sfinți și oameni obișnuiți


Read More Evenimentele din această săptămână

Read MoreProgram Teatrul Radu Stanca

Read MoreProgram Teatrul GONG

Read MoreStagiunea de concerte

Read MoreExpozitii la Muzeul Brukenthal

Read MoreExpozitii la Muzeul ASTRA

Căutare evenimente

Cauta dupa keyword
Cauta in titlu
Cauta in continut

Alege un interval:

Evenimentele pe luni

Evenimentele din luna Octombrie 2016 (120 evenimente fără expoziţii)

link Vezi evenimentele din luna Septembrie Vezi evenimentele din luna Noiembrie link

print format

Sambata, 01.10.2016 (9 evenimente)

Ora: 10:00 | NE ȚINEM DE CARTE @ HABITUS, ediția a 3-a, 2016
Libraria Habitus
Ora: 10:00 | ATELIERUL DE CREAT POVEŞTI
Teatrul GONG
Ora: 10:00 | Campionatul National de Bodybuilding Seniori 2016
Sala Transilvania
Ora: 10:00 | CibinFEST 2016
Piata Mare
Ora: 12:00 | ATELIERUL DE CREAT POVEŞTI
Teatrul GONG
Ora: 18:00 | Festivalul International “ROMAII POESIA”
Piata Mica
Ora: 18:00 | Lectură publică la Sibiu din romanul Spre văi de jad şi sălbăţie de Veronica D. Niculescu
Libraria Habitus
Ora: 18:00 | VRAJITORUL DIN OZ
Teatrul GONG
Ora: 19:00 | FAUST după J. W. Goethe
Baza SC Construcții SA

Duminica, 02.10.2016 (4 evenimente)

Ora: 10:00 | CibinFEST 2016
Piata Mare
Ora: 11:00 | CEL MAI MARE GULLIVER de Gellu Naum
Teatrul GONG
Ora: 18:00 | CEL MAI MARE GULLIVER de Gellu Naum
Teatrul GONG
Ora: 19:00 | 20 NOIEMBRIE după Lars Noren
Teatrul Radu Stanca

Luni, 03.10.2016 (0 evenimente)

  • Nu sunt evenimente

Marti, 04.10.2016 (3 evenimente)

Ora: 11:00 | Toamna studenteasca
Piata Mare
Ora: 19:00 | Teatrul din cartier: Orașul meu
Liceul Teoretic „Onisifor Ghibu”
Ora: 19:00 | Studentii sibieni cuceresc orasul: Microstagiunea scolii de teatru sibiene
diverse locatii

Miercuri, 05.10.2016 (4 evenimente)

Ora: 18:00 | Lansare de carte: Nicolae Avram - Mamé
Libraria Habitus
Ora: 19:00 | Teatrul din cartier: Născut în ’90
Liceul Teoretic „Onisifor Ghibu”
Ora: 19:00 | Studentii sibieni cuceresc orasul: Microstagiunea scolii de teatru sibiene
diverse locatii
Ora: 19:00 | Am angajat un ucigas profesionist de Aki Kaurismäki
Teatrul Radu Stanca

Joi, 06.10.2016 (4 evenimente)

Ora: 18:00 | Atelier de creatie: Scapă de stress
Libraria Habitus
Ora: 19:00 | Teatrul din cartier: Monoloagele vecinului
Liceul Teoretic „Onisifor Ghibu”
Ora: 19:00 | Studentii sibieni cuceresc orasul: Microstagiunea scolii de teatru sibiene
diverse locatii
Ora: 19:00 | NECUNOSCUTA CUNOSCUTĂ de Aleksander Ścibor-Rylski
Teatrul Radu Stanca

Vineri, 07.10.2016 (3 evenimente)

Ora: 19:00 | Studentii sibieni cuceresc orasul: Microstagiunea scolii de teatru sibiene
diverse locatii
Ora: 19:00 | BRAVUL SOLDAT ŠVEJK de Jaroslav Hašek
Teatrul Radu Stanca
Ora: 19:30 | GALA TANARULUI ACTOR INDEPENDENT
Centrul de Tineret Sibiu, str Nicolae Teclu nr 41

Sambata, 08.10.2016 (7 evenimente)

Ora: 10:00 | ATELIERUL DE…MEŞTERILIT
Teatrul GONG
Ora: 10:00 | Vinfest 2016
Strada Cetatii
Ora: 12:00 | ATELIERUL DE…MEŞTERILIT
Teatrul GONG
Ora: 18:00 | POVESTEA CELOR 3 PURCELUŞI…CARE SUNT PATRU
Teatrul GONG
Ora: 19:00 | Studentii sibieni cuceresc orasul: Microstagiunea scolii de teatru sibiene
diverse locatii
Ora: 19:00 | OSCAR SI BUNI ROZ de Eric Emmanuel Schmitt
Teatrul Radu Stanca
Ora: 19:30 | CIRQUE DU VERITE / GALA TANARULUI ACTOR INDEPENDENT
Centrul de Tineret Sibiu, str Nicolae Teclu nr 41

Duminica, 09.10.2016 (5 evenimente)

Ora: 10:00 | Vinfest 2016
Strada Cetatii
Ora: 11:00 | POVESTEA CELOR 3 PURCELUŞI…CARE SUNT PATRU
Teatrul GONG
Ora: 19:00 | Studentii sibieni cuceresc orasul: Microstagiunea scolii de teatru sibiene
diverse locatii
Ora: 19:00 | TAKE, IANKE SI CADÂR de Victor Ion Popa
Teatrul Radu Stanca
Ora: 19:30 | IEDUL CU TREI CAPRE / GALA TANARULUI ACTOR INDEPENDENT
Centrul de Tineret Sibiu, str Nicolae Teclu nr 41

Luni, 10.10.2016 (3 evenimente)

Ora: 10:00 | Festivalul Tanar de la Sibiu
Teatrul GONG
Ora: 18:00 | Lansare de carte: “Arta uitării” de Andrei Codrescu
Libraria Habitus
Ora: 19:30 | Mihai Margineanu-Teatrul Minciuna
Sala Thalia

Marti, 11.10.2016 (3 evenimente)

Ora: 10:00 | Festivalul Tanar de la Sibiu
Teatrul GONG
Ora: 19:00 | Teatrul din cartier: A fost doar un vis
Liceul Teoretic „Onisifor Ghibu”
Ora: 19:00 | Recital cameral
Sala Thalia

Miercuri, 12.10.2016 (4 evenimente)

Ora: 11:00 | Festivalul Tanar de la Sibiu
Teatrul GONG
Ora: 19:00 | Teatrul din cartier: Dragostea durează o săptămână
Liceul Teoretic „Onisifor Ghibu”
Ora: 20:00 | CORO NERO de Stanislas Cotton
Studioul CAVAS din cadrul Facultății de Litere și Arte Sibiu
Ora: 20:00 | PROFESORUL DE VIOARĂ la CINE M-A văzut la Habitus
Libraria Habitus

Joi, 13.10.2016 (4 evenimente)

Ora: 11:00 | Festivalul Tanar de la Sibiu
Teatrul GONG
Ora: 16:30 | Lansare de carte: „Experimentul MAMATATA” de Iulian Tănase
Teatrul GONG
Ora: 19:00 | DESCHIDEREA STAGIUNII – CONCERT SIMFONIC
Sala Thalia
Ora: 19:00 | MOROI
Teatrul Radu Stanca

Vineri, 14.10.2016 (3 evenimente)

Ora: 11:00 | Festivalul Tanar de la Sibiu
Teatrul GONG
Ora: 19:00 | DESCHIDEREA STAGIUNII – CONCERT SIMFONIC
Sala Thalia
Ora: 19:00 | MOROI
Teatrul Radu Stanca

Sambata, 15.10.2016 (3 evenimente)

Ora: 11:00 | PĂLTINIȘ 1000
Paltinis
Ora: 17:00 | Festivalul Tanar de la Sibiu
Teatrul GONG
Ora: 19:00 | OAMENI OBIȘNUIȚI un spectacol de Gianina Cărbunariu
Teatrul Radu Stanca

Duminica, 16.10.2016 (2 evenimente)

Ora: 11:00 | Festivalul Tanar de la Sibiu
Teatrul GONG
Ora: 19:00 | ÎNCURCĂ-I DRACE! după Ray Cooney
Teatrul Radu Stanca

Luni, 17.10.2016 (4 evenimente)

Ora: 18:00 | Astra Film Festival 2016
Ora: 18:00 | Proiecție de gală: Sieranevada
Sala Thalia
Ora: 19:00 | ORB DE MINĂ de Székely Csaba
Teatrul Radu Stanca
Ora: 19:00 | Astra Film Junior 2016
diverse spatii

Marti, 18.10.2016 (4 evenimente)

Ora: 18:00 | Astra Film Festival 2016
Ora: 19:00 | Teatrul din cartier: A fost doar un vis
Colegiul Tehnic Energetic
Ora: 19:00 | FATA DE MĂTASE ARTIFICIALĂ / DAS KUNSTSEIDENE MÄDCHEN
Teatrul Radu Stanca
Ora: 19:00 | Astra Film Junior 2016
diverse spatii

Miercuri, 19.10.2016 (7 evenimente)

Ora: 16:00 | Noapte Albă la Biblioteca ASTRA
Biblioteca Astra, Sala festiva
Ora: 18:00 | Astra Film Festival 2016
Ora: 18:00 | Lansare de carte: Albumul de Aur al Sibiului
Biblioteca Astra, Sala festiva
Ora: 19:00 | Teatrul din cartier: Născut în ’90
Colegiul Tehnic Energetic
Ora: 19:00 | Astra Film Junior 2016
diverse spatii
Ora: 19:00 | MARTIRI de Marius von Mayenburg
Teatrul Radu Stanca
Ora: 22:00 | Teatru: Nimeni nu stie ce-i in inima mea
Home Bar

Joi, 20.10.2016 (4 evenimente)

Ora: 18:00 | Astra Film Festival 2016
Ora: 19:00 | Teatrul din cartier: Monoloagele vecinului
Colegiul Tehnic Energetic
Ora: 19:00 | Astra Film Junior 2016
diverse spatii
Ora: 19:00 | IUBIRE CU NĂBĂDĂI de Marc Camoletti
Teatrul Radu Stanca

Vineri, 21.10.2016 (4 evenimente)

Ora: 10:00 | Festivalul Handmade. Creative Buzz
Forumul German
Ora: 18:00 | Astra Film Festival 2016
Ora: 19:00 | Astra Film Junior 2016
diverse spatii
Ora: 19:00 | FAUST după J. W. Goethe
Baza SC Construcții SA

Sambata, 22.10.2016 (6 evenimente)

Ora: 10:00 | ATELIERUL DE CREAT POVEŞTI
Teatrul GONG
Ora: 10:00 | Festivalul Handmade. Creative Buzz
Forumul German
Ora: 12:00 | ATELIERUL DE CREAT POVEŞTI
Teatrul GONG
Ora: 17:00 | Lansare de carte Nicu Alifantis
Libraria Humanitas
Ora: 18:00 | Astra Film Festival 2016
Ora: 19:00 | FAUST după J. W. Goethe
Baza SC Construcții SA

Duminica, 23.10.2016 (6 evenimente)

Ora: 10:00 | Festivalul Handmade. Creative Buzz
Forumul German
Ora: 11:00 | O RAZA DE SOARE dupa Al. T. Popescu
Teatrul GONG
Ora: 17:00 | Sibiul vazut de sibieni. Proiectie eveniment
Sala Thalia
Ora: 18:00 | Astra Film Festival 2016
Ora: 18:00 | O RAZA DE SOARE dupa Al. T. Popescu
Teatrul GONG
Ora: 19:00 | OSTATIC LA MATUSICA de Morris Panych
Teatrul Radu Stanca

Luni, 24.10.2016 (1 evenimente)

Ora: 20:00 | CINE-MA vazut la HABITUS: Toni Erdmann
Libraria Habitus

Marti, 25.10.2016 (2 evenimente)

Ora: 19:00 | Spectacol de balet: Lacul Lebedelor
Redal Expo, intrarea B
Ora: 19:00 | CĂPRIȚO, EȘTI SĂTULĂ? / ZIEGE, BIST DU SATT? de Anatol Vitouch
Teatrul Radu Stanca

Miercuri, 26.10.2016 (1 evenimente)

Ora: 19:00 | Spectacol de balet: Lacul Lebedelor
Redal Expo, intrarea B

Joi, 27.10.2016 (4 evenimente)

Ora: 18:00 | Lansare de carte: Cazemata de Tudor Ganea
Libraria Habitus
Ora: 18:30 | ZAUBER ZAUBER ZAUBEREI
Teatrul GONG
Ora: 19:00 | CONCERT SIMFONIC
Sala Thalia
Ora: 19:00 | BĂRBATE, TRECI LA FAPTE! de Ray Cooney & John Chapman
Teatrul Radu Stanca

Vineri, 28.10.2016 (4 evenimente)

Ora: 18:00 | ALICE de Yann Verburgh, după Lewis Carroll
Teatrul GONG
Ora: 18:00 | ALICE de Yann Verburgh, după Lewis Carroll
Teatrul GONG
Ora: 19:00 | BĂRBATE, TRECI LA FAPTE! de Ray Cooney & John Chapman
Teatrul Radu Stanca
Ora: 19:30 | Teatrul BECOME: Insomniacii
Centrul de Tineret Sibiu

Sambata, 29.10.2016 (8 evenimente)

Ora: 10:00 | ATELIERUL DE…MEŞTERILIT
Teatrul GONG
Ora: 12:00 | ATELIERUL DE…MEŞTERILIT
Teatrul GONG
Ora: 18:00 | ALICE de Yann Verburgh, după Lewis Carroll
Teatrul GONG
Ora: 18:00 | ALICE de Yann Verburgh, după Lewis Carroll
Teatrul GONG
Ora: 19:00 | SOLITARITATE de Gianina Carbunariu
Teatrul Radu Stanca
Ora: 19:00 | Spectacolul de balet “Giselle”
Redal Expo, intrarea B
Ora: 19:30 | Film documentar: Grădina lui Celibidache
Sala Thalia
Ora: 19:30 | Festivalul International CLARA HASKIL 2016
Sala Thalia

Duminica, 30.10.2016 (3 evenimente)

Ora: 11:00 | SCAMATORII dupa Marin Sorescu
Teatrul GONG
Ora: 19:00 | HAMLET după W. Shakespeare
Teatrul Radu Stanca
Ora: 19:30 | Festivalul International CLARA HASKIL 2016
Sala Thalia

Luni, 31.10.2016 (1 evenimente)

Ora: 19:30 | Festivalul International CLARA HASKIL 2016
Sala Thalia
Home|Evenimente|Institutii de cultura|Muzee|Istoria culturala|Personalitati|Biserici istorice
© 2011 Primaria Municipiului Sibiu | Design by MB Solutions SRL, All Rights Reserved.