primaria PRIMARIA MUNICIPIULUI SIBIU
BIROUL DE PROMOVARE SI DEZVOLTARE IN TURISM
www.turism.sibiu.ro
FITS 2017. Programul zilei de duminica 11 iunie .

FITS 2017. Programul zilei de duminica 11 iunie

Cand are loc: 11.06.2017
Ora: 10:00
Unde se desfasoara: -

Programul zilei de duminica 11 iunie

11:00
Parcul Sub Arini - zona Cupolei
Drumul lui Făt Frumos
Teatru 2h

11:00
Librăria Habitus
Octavian Saiu în dialog cu Saviana Stănescu și Jim O’Quinn
Teatrul american și condiția de străin
Conferinte si seminarii 1h30min

12:00
Piața Mică
Jocurile copilăriei
Strada 2h; 4h

12:30
Strada Nicolae Bălcescu
Omul-Pasăre şi Orchestra lui neobişnuită
Muzica 45min

13:00
Librăria Habitus
Teatrul la persoana I. Robert Lepage, Simon McBurney, Pippo Delbono
Carte 1h

14:00
Librăria Humanitas
Fete în iubire
Spectacole lectura

14:00
Librăria Humanitas
MAL/PRAXIS
Spectacole lectura

14:00
Teatrul Gong Sala etaj
MAL/PRAXIS
Teatru 1h 10min 30 lei, 25 lei

16:00
Teatrul gong (Sala parter)
Antisocial
Teatru 1h 30 lei; 25 lei

16:00
CAVAS - ULBS
Viaţa ascunsă a păpuşii
Teatru 1h 10min

16:00
Librăria Habitus
The Weather Underground (2002)
Film      1h 32min

17:00
Zidul Exterior al TNRS
Fluturele gladiator. Teatru politic, queer and feminist pe scena românească
Carte 1h

17:30
Piața Mică
Jocurile copilăriei
Strada 2h; 4h

18:00
Biserica Evanghelică din Guşteriţa
Concert de orgă la Biserica Evanghelică din Guşteriţa (Hammersdorf), Sibiu
Muzica 1h 10 lei

18:00
Fabrica de Cultură Sala Lulu
Deșteptarea Primăverii
Teatru 3h (cu pauză)

18:00
Strada Nicolae Bălcescu
Din Guadelupa, cu toată dragostea
Dans 50min

18:00
Academia Forţelor Terestre
Eu, supremul!
Teatru 1h 30 lei, 25 lei

18:00
Teatrul Naţional Radu Stanca
Vorbiți tăcere? / Sprechen Sie Schweigen?
Teatru 1h 35min 40 lei; 30 lei

18:00
Strada Nicolae Bălcescu
Zâna, cerbii şi tăietorul de lemne
Teatru 30min

19:00
Teatrul Gong (Sala parter)
#minor
Teatru 1h 30 lei; 25 lei

19:15
Strada Nicolae Bălcescu
Dansul urşilor din Pirinei
Teatru 60min

20:00
Filarmonica de stat
Cinema live
Teatru 1h 05min (cu pauză) 40 lei

20:00
Biserica Ursulinelor
Fado - între iubire şi păcat
Muzica 1h 20 lei

20:00
Colegiul Național Octavian Goga Sibiu
Vania !
Teatru 1h 55min 30 lei; 25 lei

20:15
Strada Nicolae Bălcescu
Omul-Pasăre şi Orchestra lui neobişnuită
Muzica 45min

21:00
Strada Nicolae Bălcescu
Din Guadelupa, cu toată dragostea
Dans 50min

21:00
Biserica Fortificată Cisnădioara
Eu, din ochii celuilalt
Teatru 70 min 30 lei; 25 lei

21:45
Piața Mare
Arta curajului
Circ 45min

22:00
CAVAS - ULBS
Curajul e numele trupei noastre
Teatru 50min 20 lei

22:00
Fabrica de Cultură (Sala Faust)
Evanghelie
Teatru 1h 40min 40 lei

22:00
Teatrul Gong Sala etaj
MAL/PRAXIS
Teatru 1h 10min 30 lei, 25 lei

22:00
Librăria Humanitas
MAL/PRAXIS
Spectacole lectura

22:30
Piaţa Mare
Concert De Staat
Muzica 1h